آموزش کالیمبا

توسط کالیمبادر 10 فوریه 2021

آموزش کالیمبا و هرآنچه یک کالیمبا نواز باید در مورد یادگیری این ساز بدانید

آیا یادگیری کالیمبا آموزش خاصی دارد؟
.
برای یادگیری کالیمبا حتما باید به کلاس رفت؟


کالیمبا

در این بخش بر آن شدیم تا به سوالاتی که در مورد آموزش ساز کالیمبا، برای هر شخصی ممکن است به وجود آید به صورت کامل پاسخ دهیم.
ابتدا بهتر است این نکته مهم را درنظر گرفت که کالیمبا را هم مثل تمامی ساز های موجود در دنیا
باید به عنوان یک ساز مستقل شناخت و یادگیری این ساز هم، آموزش تخصصی خود را به همراه دارد.
قبل از انواع آموزش های این ساز خوب است بدانیم یادگیری ساز ها در دسته بندی های مختلف از نظر درجه سختی قرار دارند که خوشبختانه یادگیری و نواختن کالیمبا جزء آسان ترین ساز های دنیا می‌باشد، پس میتوان نتیجه گرفت که برای یادگیری آن صرفا احتیاج به حضور در آموزشگاه های موسیقی نیست و میتوان به صورت مجازی آن را فرا گرفت.

تیم آموزش کالیمبا ایران با در نظر گرفتن درجه سختی این ساز و مشغله ی کاری افراد در عصر جدید،
بر آن شد تا آموزش کالیمبا را به صورت پکیج های ویدیویی در اختیار مشتاقان این ساز رویایی قرار دهد. از آنجایی که آموزش ها به صورت فایل های ویدیویی ضبط شده می باشد،
در نتیجه در هر زمان و شرایطی که برایتان مهیا باشد میتوانید فقط با مشاهده ویدیو ها به صورت مکرر و تمارینی که برایتان در نظر گرفتیم، به فراگیری این ساز بپردازید.
دوره هایی که در اپلیکیشن کالیمبا ایران مشاهده خواهید کرد شامل سه نوع آموزش می‌باشند که به شرح آنها خواهیم پرداخت.
در دوره ی اول آموزش سعی کردیم تا حدودی شما را با زبان اصلی موسیقی (نت خوانی) و مفاهیم آن آشنا کنیم،
همانطور که میدانید یادگیری نت خوانی به صورت کامل مستلزم گذراندن دوره های زمان بر و پیچیده تری می‌باشد
و با توجه به مهم ترین دلیل انتخاب این ساز که فراگیری آسان آن می باشد، سعی کردیم از موارد پیچیده نت خوانی پرهیز کنیم تا مبادا باعث دلزدگی و از دست رفتن شوق هنرجو برای یادگیری باشد‌.

در فصل دوم از سیستم تبلچر خوانی استفاده شده است و کالیمبا نواز به راحتی چندین قطعه که به صورت تقلید از روی دست می‌باشد آموزش میبیند.
این نوع نگارش تبلچر خوانی، منحصر ساز کالیمبا می‌باشد که پیش زمینه آن شناخت نت ها و قواعد مربوط به آن می‌باشد ،که در فصل اول آنها را فرا خواهید گرفت.
سیستم تبلچر خوانی نسبت نت خوانی برای فراگیری ساز کالیمبا، آسان تر می‌باشد.
دوره ی سوم به صورت جامع و کامل، تمامی مواردی که میتوان برای یادگیری کالیمبا به آن نیاز داشت را برایتان آماده کرده ایم از جمله شناخت آکورد و آرپژ های قابل اجرا در کالیمبا،
شناخت گام های موجود در این ساز، یادگیری سیستم نتیشن و دونوازی کالیمبا.
نکته حائز اهمیت در رابطه با سیستم نتیشن این است که، این روش راحت ترین و در دسترس ترین روش آموزشی برای این ساز می‌باشد

یادگیری کالیمبا چقدر زمان میبرد؟

.
همانطور که میدانید نمیتوان به این سوال به صورت دقیق پاسخ داد چرا که موارد مختلفی را باید برای رسیدن به جواب این سوال در نظر گرفت از جمله میزان صرف زمانی که هنرجو برای یادگیری اختصاص میدهد،
میزان علاقه و پشتکار هنرجو و میزان استعداد او. اما به قول استاد مرتضی حنانه: با کار و تلاش جدی میتوان جای نبوغ را گرفت.
پس میتوان به این نتیجه رسید که مهم ترین رکن یادگیری برای هنرجو میزان تلاش و پشتکار اوست.
اما به طور میانگین اگر هر فرد روزانه بین ۲۰ یا ۳۰ دقیقه برای تمرین کالیمبا وقت بگذارد، میتواند بین دو تا پنج ماه این ساز را به طور کامل فرا گیرد.
ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید تمام تلاش تیم آموزش کالیمبا ایران بر آن بوده است که هنرجو بتواند با صرف کمترین میزان زمان، بیشترین بازدهی را داشته باشد‌.

در آخر خوشحالیم که تلاش هایی که در راستای معرفی و یادگیری این ساز انجام شده است، نتایج رضایت‌بخشی برایمان به ارمغان آورده است و به خود می‌بالیم که ما را در این مسیر انتخاب کرده اید
و با افتخار میتوانیم اعلام کنیم تا کنون بیش از 5500 کالیمبا نواز در اپلیکیشن کالیمبا ایران از آموزش های ما استفاده کرده اند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *